30 września 2023

Dzień głośnego czytania w świetlicy

Dzień Głośnego Czytania to przyjemna i pożyteczna inicjatywa Polskiej Izby Książki z 2001 roku. Patronką Dnia została Joanna Porazińska, wybitna pisarka i autorka książek dla dzieci. Data 29 września to dzień urodzin autorki.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Poświęćmy na czytanie każdego dnia choćby 30 minut, a będzie to duży sukces.

Książka to jedno z najlepszych źródeł wiedzy. Dodatkowo rozwija wyobraźnię, pamięć, poszerza słownictwo i pozwała przeżyć wspaniałe emocje.

Z tej okazji zaprosiliśmy do wspólnego czytania w świetlicy rodziców , dziadków oraz chętne dzieci .

Mieliśmy zaszczyt gościć wybitnego aktora filmowego i teatralnego Jerzego Zelnika .

Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za wspaniałe po południe , które mamy nadzieję zostanie na długo w pamięci dzieci .