10 kwietnia 2022

Zbiórka dla domów ukraińskich na Zaciszu

Szanowni Rodzice, Przyjaciele SP52

Zgodnie z zapowiedzią zaczynamy zbiórkę darów dla 3 domów na Zaciszu, w których schronienie znalazło ok. 130 matek z dziećmi z Ukrainy. Potrzebna jest głównie żywność, ale też inne rzeczy. Lista potrzeb jest w Librusie. Dary można przynosić do szkoły. Prosimy je zostawiać w pokoju wuefistów i u Pań woźnych przy wejściu do szkoły. Zbiórkę prowadzimy do środy 13 kwietnia włącznie. Potem dary zawieziemy do domów i zdamy relację. Można też wpłacać datki pieniężne, za które kupimy najpilniejsze rzeczy. Datki prosimy wpłacać na konto Rady Rodziców, w tytule przelewu prosimy wpisać Pomoc Ukraina-Zacisze. Numer konta: 89 1240 1082 1111 0010 0029 5890.

Można też wrzucić pieniądze do puszki w sekretariacie szkoły.

Jeśli ktoś może kupić/załatwić świeżą żywność typu: ryby, filety, paluszki rybne, mięso, kiełbasy, owoce i warzywa to prosimy o bezpośredni kontakt z wiceprzewodniczącym RR - dane są w Librusie. Taką żywność od ręki zawieziemy do domów.

Przypominamy, że akcja pomocy to inicjatywa SP 52, Rady Rodziców przy SP 52, radnej dzielnicy Targówek Katarzyny Górskiej-Manczenko z Zacisza i Agnieszki Dawidowskiej z firmy Admus.

Razem możemy więcej. Z akcji zdamy relację i napiszemy co dalej z pomocą dla tych domów, bo chcemy je objąć stałą opieką i wsparciem. Zachęcamy wszystkich do włączenia się do pomocy, tym bardziej, że większość tych dzieci chodzi do naszej szkoły.

❤️