03 kwietnia 2022

Nowa zbiórka darów

Szanowni Rodzice, Przyjaciele SP 52

W związku z ciągle trwającą wojną w Ukrainie chcemy wziąć pod „opiekę” trzy domy na Zaciszu, w których schronienie znaleźli nasi sąsiedzi z Ukrainy. W tych trzech domach mieszka ok. 130 matek z dzieci - większość z nich chodzi do naszej SP52. W tej chwili zaczyna brakować im podstawowych rzeczy, głównie żywności. Obecnie to najważniejszy problem.

Dlatego zawiązała się inicjatywa mająca na celu długofalowe wsparcie dla mieszkańców tych trzech domów.

Inicjatorami akcji są:

- SP 52,

- Rada Rodziców przy SP 52,

- Radna dzielnicy Targówek Katarzyna Górska-Manczenko, związana z Zaciszem,

- Agnieszka Dawidowska z firmy Admus, która swoje biuro udostępniła dla ukraińskich rodzin.

W najbliższym tygodniu chcemy w szkole razem zorganizować I zbiórkę najpotrzebniejszych darów. Ich listę niebawem zamieścimy w Librusie.

Przedstawiciel Rady Rodziców odwiedził te domy. Rozmawialiśmy z ich mieszkańcami, poznaliśmy ich potrzeby. Poznaliśmy osoby zarządzające domami.

Bardzo prosimy o wsparcie dla tych rodzin. Liczymy też na wsparcie sponsorów i darczyńców instytucjonalnych oraz na osoby, które mogą zaoferować pracę dla kobiet. Jeśli I zbiórka się uda, będziemy chcieli co jakiś czas zorganizować dla tych domów doraźną zbiórkę żywności.

Więcej szczegółów o akcji i listę potrzeb podamy w Librusie. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji. Razem możemy wspomóc rodziny, które uciekły przed wojną i znalazły schronienie na Zaciszu. Ze zbiórki darów tradycyjnie zdamy wszystkim sprawozdanie.