20 listopada 2023

Udział "0"A w dzielnicowym konkursie plastycznym i konferencji

Chętne dzieci z zerówki wzięły udział w dzielnicowym konkursie plastycznym pt. "Przyjaźń uskrzydla, czyli o relacjach w literaturze dziecięcej". Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 16. listopada, podczas dzielnicowej konferencji o czytaniu "Książka ogrodem wyobraźni". Na konferencję zaproszone zostały dzieci, wraz z rodzicami oraz honorowi goście.

Od wejścia wszyscy witani byli cytatem na temat czytania. Konferencja rozpoczęła się od wręczenia nagród autorom zwycięskich prac konkursowych. W programie konferencji była m.in. prelekcja pisarki Zofii Staneckiej, która dała rodzicom zadanie domowe: stworzyć dla dzieci opowieść z bohaterem, który powstał na podstawie pojedynczych podpowiedzi z sali.

W czasie konferencji wyświetlano zdjęcia wszystkich nadesłanych prac konkursowych. Prace były także wywieszone w formie galerii. Zaprezentowano również nagrane wcześniej wypowiedzi dzieci o książkach, czytaniu, bohaterach. Dzieci z naszej zerówki również wcześniej przygotowały nagranie dźwiękowe z wywiadami, co okazało się być nie lada wyzwaniem.

Na zakończenie konferencji głos zabrały osoby reprezentujące władze dzielnicy (wiceburmistrz i pani z wydziału edukacji).

W czasie konferencji dzieci brały udział w warsztatach pod opieką nauczycieli ze szkoły nr 206. Zostały podzielone na kolorowe grupy, które odwiedzały kolejno tematyczne zajęcia np. kodowanie misia i stumilowy las. Wspaniale się bawiły.

Po warsztatach każde dziecko otrzymało od organizatorów mały podarunek.