06 grudnia 2021

Wycieczka do Fabryki Bombek klasy 1a i 1c

Dnia 26.listopada 2021r. w trakcie pobytu w Bombkolandii dzieci z klas 1a i 1c widziały jak powstają szklane ozdoby choinkowe, dowiedziały się i zobaczyły jaką pracę trzeba wykonać by powstała bombka – wydmuchanie szkła przy użyciu palnika, obserwowały przygotowanie bombki szklanej do dekoracji (srebrzenia) oraz końcowe dekorowanie ozdoby. Dużą atrakcją była wizyta w  Wzorcowni z trzynastoma tysiącami różnych ręcznie wykonanych bombek i ozdób świątecznych.

Podczas warsztatów dzieci samodzielnie ozdobiły bombkę według swojego pomysłu. Udekorowane prace zapakowane w pudełko dzieci zabrały ze sobą na pamiątkę.

Na zakończenie wycieczki każdy mógł dokonać zakupu ozdób świątecznych. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do szkoły